Kancelaria Prawna Medea Wrocław B. Drobnera 10 lokal 109, 53–203 Wrocław

złamana noga na zaśnieżonym chodniku

Opady śniegu, zima, oblodzone chodniki – bazując na naszych doświadczeniach z lat ubiegłych, podpowiadamy jak się zachować w razie wypadku, związanego z warunkami zimowymi.

W razie upadku na oblodzonej drodze, zwichnięcia lub złamania należy poddać się badaniom lekarskim – w zależności od stopnia obrażeń wzywamy pogotowie.
Koniecznie zbieramy dane ewentualnych świadków zdarzenia, – jeżeli to niemożliwe prosimy o pomoc rodzinę, znajomych – niech przyjadą na miejsce wypadku. Dobrze jest zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia. Skwapilwie zbieramy wszystkie rachunki związane z leczeniem, dokumenację lekarską.
W razie stłuczki – postępowanie jest bardzo podobne, - Kancelaria Prawna MEDEA sugeruje, aby w każdym przypadku wezwać Policję, ewentualnie zadbać aby oświadczenie sprawcy, sporządzone w oparciu o jego dokumenty, jednoznacznie stwierdzało że jest on winny wypadku.
Kancelaria Prawna MEDEA ma bogate doświadczenie w dochodzeniu odszkodowań za szkody, powstałe w wypadkach, związanych z warunkami atmosferycznymi. Specyfika tych postępowań związana jest z trudnościami związanymi z ustaleniem właściciela drogi oraz uznaniem przez niego roszczenia.

Kancelaria Prawna MEDEA, www.mywiemyjak.pl