Kancelaria Prawna Medea Wrocław B. Drobnera 10 lokal 109, 53–203 Wrocław

DLACZEGO NIE CHCESZ WZIĄĆ ODSZKODOWANIA ?!

Ulegamy wypadkom, ponosimy szkody zdrowotne, całe życie płacimy różne składki na ubezpieczenie. A jak co do czego przychodzi, nie korzystamy z naszych praw do odszkodowania. Dlaczego tak rzadko zgłaszamy się do firm ubezpieczeniowych po odszkodowanie za szkody na zdrowiu?

Najczęściej występujemy o odszkodowanie za uszkodzone auto, robimy to automatycznie, bo nauczyliśmy się już korzystać z polis OC. Jednak powinniśmy pomyśleć także o zdrowiu, bo w większości wypadków ponosimy trwałe szkody na zdrowiu, nawet o tym nie wiedząc. Dlaczego tak pieczołowicie zajmujemy się uszkodzonym zderzakiem, a lekceważymy własny kręgosłup ? Chodzi o to, aby równie odważnie korzystać z polis OC, jeśli chodzi o szkody zdrowotne, to nasze prawo i nie należy tu odpuszczać.
Myślimy, że szkoda jest wtedy, kiedy jesteśmy poważnie ranni, krew się leje, przyjeżdża pogotowie … Tymczasem najczęstszym urazem powypadkowym jest uszkodzenie kręgosłupa, którego skutki mogą wystąpić nawet kilka lat po wypadku. Dlatego nawet przy niewielkiej kolizji, stłuczce warto zrobić badanie kręgosłupa, bo w większości wypadków badanie wykazuje uszkodzenia!
Co robić, jeśli mieliśmy wypadek? Ważne jest, aby zgromadzić prawidłową dokumentację z wypadku. Nie ulegać namowom sprawcy, aby nie wzywać policji. W ostateczności spisać wspólne oświadczenie, w którym zawarte będą dane sprawcy, zwłaszcza nr polisy OC oraz okoliczności zdarzenia. To znacznie ułatwi proces starania się o odszkodowanie.
Trzeba wiedzieć jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Nasza kancelaria, zgłaszając nawet najmniejszą szkodę zawsze zostawia sobie furtkę na przyszłość. I zdarza się, że ktoś po miesiącu od wypadku otrzymał 2 tys. odszkodowania, a po roku – 20 tys. dopłaty. Dokładnie wiemy za co i jakie kwoty się należą. Wiemy też, jak o nie wnioskować i jak negocjować z firmami ubezpieczeniowymi.
Opracowano Kancelaria Prawna Medea Wrocław