Kancelaria Prawna Medea Wrocław B. Drobnera 10 lokal 109, 53–203 Wrocław

Będą wyższe odszkodowania !

Polska, zgodnie z zaleceniem UE, musi podnieść maksymalną wysokość odszkodowania z obowiązkowego OC. Za uszczerbek na zdrowiu suma ubezpieczenia  wzrośnie z 1,5 do 2,5 mln euro.

Obecnie wysokość odszkodowania za szkodę na zdrowiu zależy głównie od wysokości tzw. trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Uszczerbek określany jest w procentach, a odszkodowanie to ilość procent pomnożone przez … No właśnie. Nikt nie wie przez ile powinno się mnożyć, panuje tu typowa „wolna amerykanka”.

Wg aktualnie obowiązujących przepisów za uszczerbek na zdrowiu możemy dostać do 1,5 mln euro – to jest całkowita suma ubezpieczenia. Teoretycznie więc przy 2% uszczerbku na zdrowiu powinniśmy otrzymać 30.000 euro, czyli – lekko licząc - ok. 120.000 złotych.

Tymczasem PZU SA zapłaci za ten uszczerbek ok. 2.000 ! Wprawdzie już Hestia zaproponuje może ze 4. 000, ale to i tak drobiazg w porównaniu z tym, co powinno zostać wypłacone. Prowadzone przez naszą kancelarię procesy powoli zmieniają zwyczaj drastycznego zaniżania odszkodowań. Sądy coraz częściej zasądzają dopłatę do odszkodowania, bywa, że kilkukrotnie przewyższającą pierwsza propozycję ubezpieczyciela .   
Mamy nadzieję, że podniesienie cen ubezpieczenia nie tylko pozwoli podnieść wysokość odszkodowań, ale usprawni także ich wypłatę.

opracowano kancelaria Prawna MEDEA Wrocław